Τμήματα

Τα τμήματα του ΠΥΘΑΓΟΡΕΙΟΥ είναι τα ιδανικά τμήματα:

• Σε αριθμό μαθητών (κλειστά και ολιγομελή, ώστε να διατηρείται ένα επίπεδο άμιλλας, και συγχρόνως να αναδεικνύεται η ιδιαιτερότητα του κάθε μαθητή, στοιχεία αναπόσπαστα σε μια εκπαιδευτική διαδικασία).
  • Σε δημιουργικό ανταγωνισμό (τα προτιμούν οι καλύτεροι μαθητές κάθε σχολείου).
  • Σε πρόγραμμα διδασκαλίας (διδάσκουν οι πιο γνωστοί συγγραφείς-καθηγητές, καταξιωμένοι στη συνείδηση γονιών και μαθητών για την ποιότητα της δουλειάς τους).
  • Σε προγραμματισμό της ύλης (ώστε αυτή να ολοκληρωθεί έγκαιρα και σωστά, και να υπάρχει χρόνος για επαναλήψεις, κάτι που είναι η βάση για την υψηλή βαθμολογία στις εξετάσεις).
  • Σε εξάσκηση στο γραπτό λόγο (με συνεχή διαγωνίσματα και tests, ώστε οι μαθητές να εξοικειωθούν με την τεχνική του τρίωρου διαγωνίσματος)

Ελάτε σε επαφή

Θα μας βρείτε καθημερινά στο φροντιστήριο
Τσιμισκή & Π. Μελά 18 Θεσσαλονίκη | Φόρμα επικοινωνίας | Οδηγίες πρόσβασης