Ενημέρωση γονέων

Συνεργασία φροντιστηρίου  - οικογένειας μαθητή

Θεωρούμε ότι μία από τις προϋποθέσεις σωστής λειτουργίας ενός φροντιστηρίου είναι η καλή σχέση - συνεργασία καθηγητών και γονέων. Πιστεύουμε ότι οι γονείς πρέπει να ενημερώνονται όχι μόνο σχετικά με τις επιδόσεις των παιδιών τους, αλλά και για ζητήματα ηθικής και ψυχολογικής στήριξης.

Για τον σκοπό αυτό καθιερώσαμε δύο είδη ενημερώσεων: τις προγραμματισμένες και τις έκτακτες.

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΙΣΜΕΝΗ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ

Γίνεται δύο φορές το χρόνο, πριν τα χριστούγεννα και τέλος Μαρτίου. Οι γονείς - κηδεμόνες προσκαλούνται (μέσω ΕΛ.ΤΑ.) και ενημερώνονται για την πρόοδο των μαθητών, όπως αυτή έχει καταγραφεί έως τότε. Οι ημερομηνίες γίνονται γνωστές και με σχετικές ανακοινώσεις στην ιστοσελίδα μας.

ΕΚΤΑΚΤΗ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ

Το ΠΥΘΑΓΟΡΕΙΟ προβαίνει μερικές φορές σε έκτακτη ενημέρωση κάποιων ή όλων των γονέων-κηδεμόνων για λόγους καθαρά τεχνοκρατικούς ή για αντιμετώπιση μεμονωμένων περιστατικών που αφορούν τη σχέση κάποιων μαθητών με την εκπαιδευτική διαδικασία.

Ελάτε σε επαφή

Θα μας βρείτε καθημερινά στο φροντιστήριο
Τσιμισκή & Π. Μελά 18 Θεσσαλονίκη | Φόρμα επικοινωνίας | Οδηγίες πρόσβασης
2310 28 58 58 | info@pythagorio.edu.gr